Basketbalisté na vozíku se poprvé představili v pardubické aréně (idnes.cz)

Stanislava Králová12. prosince 2011  15:11
Souboj tělo na tělo? Ne, v sobotních zápasech handicapovaných basketbalistů to bylo vozík na vozík. A to doslova. Muži i ženy upoutaní a kvůli vlastní bezpečnosti i připoutaní pásem ke speciálnímu sportovnímu vozíku si při soubojích nebrali servítky. A tak bylo přes výkřiky hráčů a povzbuzování fanoušků slyšet nejčastěji nárazy bezpečnostních rámů sportovních kolečkových křesel.
V pardubické aréně se představili také basketbalisté na vozíčku.Další 3 fotografie v galerii
V pardubické aréně se představili také basketbalisté na vozíčku. | foto: Michal Klíma, MF DNES

Ty basketbalové jsou na rozdíl od těch „normálních“ jištěny ještě dvěma přídavnými kolečky vpředu a jedním vzadu. Přesto nebyla nouze o pády. V tu chvíli to na palubovce vypadalo jako na golfu: hráče, který si sám nemohl pomoci, zvedali soupeři nebo přiběhl trenér.

Fotogalerie

Pardubickýtýmje mezi třemi basketbalovými týmy nováčkem. Při prvním zápase na domácí palubovce v pardubické aréně to tak ale dlouho nevypadalo. V souboji s Frýdkem-Místkem červení až do poslední čtvrtiny hájili dvoubodový náskok. O ten bohužel v závěru přišli a prohráli 49:54.

„Posportovnístránce mě to mrzí, ale před utkáním jsme nepočítali, že bychom mohli hrát takhle vyrovnanou partii. Přece jen soupeři jsou zkušenější. Ale my jsme na poslední chvíli posílili a bylo to znát,“ řekl trenér Wheelchair Basket Studánka Pardubice Jaroslav Menc.

Vyrovnanou partii ocenili i diváci, kteří přišli domácí povzbudit. Pak domácí prohráli i s nejlepším týmem zBrna. S tím se Pardubice znovu utkají ve 3. kolo české ligy v basketbale na vozíku v lednu. „Zlepšujeme se každým zápasem, tam už bude náš výkon zase o něco lepší,“ věří trenér Menc.

Zdroj:http://basket.idnes.cz/basketbaliste-na-voziku-se-poprve-predstavili-v-pardubicke-arene-pyu-/nbl.aspx?c=A111212_1699733_nbl_ten